ludzie fundacji

Jacek Olechowski

Prezes Global Dignity Poland

Jacek Olechowski działa na rynku technologii i mediów od 1996 roku. Jest kontrolującym akcjonariuszem i prezesem MEDIACAP SA – notowanej na GPW spółki pracującej dla ponad 300 klientów w Polsce i właścicielem marek: IQS, Grupa S/F, TalentMedia, Opinie.pl, Plastream i Brandspy.

W przeszłości Olechowski współtworzył szereg firm m.in.  rankomat.pl (największa polska porównywarka ubezpieczeń) czy Group One (wiodąca grupa marketingowa). Wraz z należącą do niego Posella Limited jest inwestorem na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych (Budlex, biurowce F2, X2) oraz w rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego (MJM Brokers).

Jacek Olechowski jest prezesem stowarzyszenia IAA Polska. W 2005 dołączył do grona Young Global Leaders przy WEF. Jest członkiem światowego zarządu Global Dignity – organizacji pro-bono założonej przez JE Haakona Księcia Koronnego Norwegii. Od 2017 jest wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. Od listopada 2017 prezesem Fundacji Global Dignity Poland.

Olechowski, rocznik ‘77 jest magistrem Finansów i Bankowości SGH, absolwentem programu “Global Leadership and Public Policy for the 21st Century” Kennedy School of Government (Harvard University) oraz Georgetown Leadership Seminar 2010. Jest żonaty i ma dwóch synów.

Monika Piasecka

Koordynator CSR w Global Dignity Poland

Arteterapeutka, trenerka, absolwentka podyplomowego studium w zakresie Arteterapii i Treningu Kreatywności w Podyplomowym Studium Terapii i Treningu Grupowego, na UW, pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu. Od kilku lat prowadzi warsztaty oraz indywidualne spotkania rozwojowe. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacji w obszarach: komunikacji, marketingu, CSR. Pracowała też z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera.

Wolontariusze

Wolontariusze wspierający ideę Dnia Godności

Każdego roku ideę Dnia Godności wspierają wolontariusze: ludzie znani, ludzie będący autorytetami w swojej dziedzinie, osoby które poprzez swoją życiową postawę i codzienne działania są najlepszą wizytówką szacunku do drugiego człowieka.

Regularnie Dzień Godności wspierają też osoby działające w Global Sharpers:  
https://www.globalshapers.org/hubs/warsaw-hub

 

gdfdf